Iris Apfel
O kráse,  O módě a stylu,  O štěstí

Inspirativní 100letá dáma Iris Apfel

Iris Apfel

Slyšeli jste už někdy o Iris Apfel? Tato inspirativní dáma je důkazem toho, že věk je opravdu jen číslo. Nedávno oslavila  101 let a stále platí za módní ikonu.

Iris Apfel nemůže nikdo přehlédnout a nejspíš si ji budete už navždycky pamatovat. S největší pravděpodobností za to může její obliba ve výrazných špercích, velkých brýlích a zářivých barvách. Je prostě nepřehlédnutelná.

Říká se o ní, že má eklektický vkus. A ten já mám taky, takže mě její módní vkus baví. A co je na jejím stylu skvělé? Je vidět, že to baví i ji.

Vyrostla jako jedináček a v dětství ji babička zabavila hraním si s kousky látek, ze kterých šila pro charitu. Sama Iris říká, že to byla chvíle, kdy se začala zajímat o barvy a vzory, a to formovalo do budoucna její profesní dráhu i její neopakovatelný styl. Vytvořila s manželem úspěšnou společnost zabývající se interiérovým designem.

A že byla opravdu úspěšná, dokládá i množství slavných jmen jejich zákazníků. Od Bílého domu (např. pro Billa Clintona) přes miláčka Ameriky Jacqueline Kennedy Onassis až po ikonu zlatého věku Hollywoodu Gretu Garbo. Ve světě módy ale první velkou zakázku dostala až ve věku 90 let!

Iris Apfel
Iris Apfel

Módní hvězdou se stala ve svých 84 letech doslova přes noc. Metropolitní muzeum vystavilo její rozsáhlý módní archiv a sbírku bižuterie, která byla upravena s jejími kousky oblečení a samozřejmě typickými brýlemi. Ukázal se tím její hravý zábavný přístup k módě a z Iris Apfel se stala módní ikona a celebrita. To ji dovedlo k nabídkám navrhování módy a dokonce k podpisu smlouvy s modelingovou agenturou ve věku 97 let. Sama o sobě s typickým humorem říká, že je “geriatrická hvězda”.

I ve svých 100 letech stále pracuje a stále ji to baví. Pracuje stále na několika různých projektech, jedním z posledních byla řada brýlí pro známou firmu Zenni Optical. Potvrzuje tím fakt, že většina 100letých v modrých zónách, ale i jinde, jsou aktivní a činorodí lidé. Říká o sobě, že je takový králíček Energizer.

Zdůrazňuje také význam blízkých osob, které nás budou podporovat. A ví, o čem mluví. Její spokojené manželství trvalo 68 let, její manžel zemřel 3 dny před svými 101.narozeninami v roce 2015. Ale tím, že ji vždy podporoval v činnosti, se i přes velký zármutek znovu pustila do práce.

Iris Apfel
Iris Apfel

Její pracovitost a hravost dokládá to, že pokud chceme žít dlouho a aktivně, je zapotřebí být aktivní a čilí. A jak říká sama Iris, chceme-li zůstat mladí, musíme myslet jako mladí. Zachovat si hravost, smysl pro humor, dobrodružství, schopnost žasnout a objevovat. Také o sobě říká, že je nejstarším žijícím teenagerem na světě.  Zachovat si energii, hravost, aktivitu, je někdy náročné, obzvlášť když už člověka něco bolí, ale nejen dle jejích slov, ale i jejího života se to rozhodně vyplatí. Objevovat, zkoušet nové věci.

Dnes má 1,9 milionu nadšených fanoušků na Instagramu, kteří oceňují její neutuchající aktivitu a hravost. Sama říká, jakou radost jí dělá, když jí lidé říkají, že jim dodává odvahu a že jim tím, co dělá, velmi pomáhá.

A i když si všichni, stejně jako Iris, říkáme, že věk je jenom číslo, Iris na rozdíl od mnoha jiných přesně tak i funguje a myslí. Snaží se sice na sebe být opatrná, nejí nezdravá jídla, alkohol jen výjimečně, pravidelně cvičí. Ale sama zdůrazňuje, že je to hlavně o nastavení mysli. O našem postoji, který k životu a ke stárnutí zaujmeme. Důležité je být sám sebou. Mít svůj vlastní styl.

A trefně podotýká, že styl se odvíjí od toho, jak se na věci díváme, jak o nich přemýšlíme, jak se prezentujeme. A Iris Apfel rozhodně styl má. Svůj, nezaměnitelný, zábavný a originální.

Iris Apfel
Iris Apfel

Potvrzuje, že mít styl není otázkou peněz, ani toho, co nosíme, ale jak to nosíme. Sama ráda kombinuje drahé kousky s bižuterií za pár korun. Být sama sebou, dávat najevo svou osobnost. I když někomu může připadat její styl výstřední, je prostě její. Je výjimečný, stejně jako sama Iris Apfel. Ona se v něm cítí dobře a oblékáme se především pro sebe. Ne abychom zapůsobili na ostatní.

Takže si najděme svůj vlastní výjimečný styl jako Iris Apfel a buďme neopakovatelným originálem.

Foto: Instagram @iris.apfel

Obsáhlý manuál pro zpomalení stárnutí najdete zde: 

Líbil se vám článek? Dejte mu like nebo ho sdílejte. 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit