O kráse,  O módě a stylu

Jak nakupovat v sekáči

Taky milujete, když je něco za výhodnou cenu a pak se vám doma vrší tuny věcí? Nebo pro jistotu do second-handu ani nechodíte, protože si tam neumíte vybrat? Nebo prostě nevíte, jak nakupovat v sekáči. Jsou lidé, co by si na sebe nic ze second-handu nevzali. Ale není třeba se bát. Věci jsou čisté, vyprané a často téměř nenošené. A pak jsou lidé, jejichž šatník je tvořen z velké části oblečením ze sekáče a každý obdivuje jejich styl a kde že tu parádní věc koupili.

Nakupovat v second-handu má jednu neskonalou výhodu. Mimo to, že výrazně ušetříte, budete mít v šatníku kousky, které nevlastní nikdo další široko daleko. Budete výjimeční. Jen je třeba znát některá pravidla a umět se v té záplavě zboží orientovat. Jak tedy nakupovat v sekáči?

Jak nakupovat v sekáči

Jak tedy na to

Měli byste znát svůj styl, své oblíbené kousky, ať se zbytečně nezdržujete s něčím, co se vám stejně nehodí. Nosíte kalhoty nebo sukně, šaty dlouhé, krátké, sportovní bundy nebo saka,.. Podle toho se orientujte. Samozřejmě to, že jste sportovní typ vůbec neznamená, že si tam nemůžete koupit krásné romantické šaty, které vás tam okouzlily. Jen je třeba uvážit, jestli je opravdu na sebe vezmete. I když stojí třeba jen stovku, byla by škoda, aby vám pak jen visely ve skříni, namísto toho, aby si je třeba jinak koupil někdo, kdo by je s nadšením nosil. Taky nemusíme mít všechno.

 • Vaše oblíbené barvy

  Pro dobrý základ šatníku vám stačí max. 3-4 barvy, které různě obměňujete a kombinujete. Záleží na vás, jestli barvy volíte takové, ve kterých se cítíte dobře nebo takové, které vám sluší ve smyslu barevné typologie, podstatné je, že opravdu není třeba mít v šatníku celou barevnou škálu. Proto v tom množství oblečení v sekáči stačí jen přeletět očima – bílá ano, černá ano, modrá ano, zelená ne, fialová ne,… Fakt si nemusíte prohlížet každý kousek, který na stojanu visí.

 • Vzory vs jednobarevné

  Já třeba vzory nemusím, max. nějakou borduru třeba dole na sukni nebo haleně. Mám to pak jednoduché. Jakmile očima prolétnu stojan, automaticky vynechávám kousky s výraznými vzory. Vy to můžete mít jinak, třeba milujete květinové vzory nebo abstraktní vzory, pak letmo přelétněte ramínka, kde je uvidíte a k těm zamiřte. I když zase. Není dobré mít celý šatník „vzorovaný“, hůře se pak kombinuje. V tom případě ještě sledujte barvy, které se na „vašich“ vzorech objevují. Máte třeba sukni s hnědým a zeleným proužkem, v tom případě hledejte halenky, košile, trička v hnědé či zelené barvě. Pozor ale na odstíny, měly by k sobě sedět, není zelená jako zelená.

 • Představivost.

  Docela zásadní věc při volbě jakéhokoli stylu. Ať už zařizujete byt nebo tvoříte šatník. Měli byste si umět představit, co se k čemu hodí, co už doma máte, co váš šatník doplní a co v něm naopak bude nevyužité viset dlouhý čas. Hodilo by se taky znát něco o tom, která barva ke které sedí, jaký vzor, střih se dá kombinovat s čím. A k tomu všemu potřebujete představivost. Takže trénujte. Všude. Všímejte si lidí na ulici, kteří vás zaujmou stylem, jak ladili oblečení, střihy a barvy. Zkuste si doma vyzkoušet různé kombinace, ať si uděláte představu. Časem už to budete mít v krvi a některé kousky ani nemusíte zkoušet.

 • Odhad velikosti.

  Jde o to mít ji alespoň trochu tzv. v oku. Vzhledem k faktu, že v sekáčích nemáte oblečení podle velikostí, musíte svou velikost nejen znát, ale i mít trochu v oku, protože číslování velikostí bývá občas trochu rozdílné, tak ať některé věci nezkoušíte zbytečně.

 • Silná vůle.

  Ano, ta je taky třeba. Protože když uvidíte nějaké nádherné šaty, ze kterých jste uneseny a prostě je musíte mít, i když víte, že je nejspíš nikdy na sebe nevezmete, tak to není silná vůle 😀 Takže – zastavte se a zvažujte, pokládejte si otázky. Opravdu to vynosím? Opravdu to musím mít? Nemám už několik takových podobných kousků ve skříni? Nakonec občas překvapivě zjistíte, že to vlastně vůbec nepotřebujete a že není třeba, aby vám daná věc ležela ladem ve skříni.

 • Praktičnost.

  Nemyslím tím praktičnost oblečení, ale při nakupování. Myslím, že to známe všechny, jak je otravné, když na sobě máte v zimě třeba kozačky, džíny, košili, svetr a podobně a jdete si zkoušet třeba šaty. Než všechno ze sebe posundáváte… a v sekáčích bývá občas fronta na kabinky, takže je to docela dlouhodobá záležitost. Pokud víte, že jdete zkoušet někam, kde je hodně lidí, bývá praktické si na sebe vzít boty, které lehce sundáte a obujete a tenčí leginy a tričko. V případě potřeby můžete zkoušet i přes ně, nemusíte ani do kabinky. Ušetří vám to spoustu času.

 • Paměť.

  Jsou ženy, které mají pár kousků ve skříni, ale jsou taky takové, kterým několik skříní nestačí. Pak je důležité pamatovat si, jaké kousky už tam máte, kterými byste je mohla doplnit a na takové se při nakupování zaměřit. Jestliže máte ve skříni už 3 černá saka, asi bude zbytečné si pořizovat další, ale jestli jste narazila třeba na bílé, které by ty černé mohlo zajímavě doplnit, berte ho. Jde o to vytvořit funkční šatník, ve kterém jsou vzájemně se doplňující kousky. Je vám celkem k ničemu šatník, ve kterém je spousta „solitérů“, které nemáte k čemu vzít.

 • Šikovnost.

  Buď vaše, nebo nějaké kamarádky, případně odborná. Je možné, že narazíte na kousek, který je pro vás jak dělaný, ale krapet nesedí délka nebo je třeba ho trochu zabrat. Ne každý máme typické konfekční velikosti, takže pokud máte možnost koupený kousek trochu upravit, udělejte to. Pokud tuto možnost nemáte, tak se na to vykašlete. Samozřejmě nemá cenu kupovat něco, co byste musela předělávat celé.

Pomohlo vám to trochu v orientaci, jak nakupovat v sekáči? Ono nakupování v sekáči je docela zábava a ta radost, když si odtamtud přinášíte nějaký fantastický kousek za někdy až neuvěřitelnou cenu! Tak vzhůru na nákupy! Je třeba si občas udělat radost 🙂

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Jak nakupovat v sekáči

Uložit

Uložit

Uložit

Jeden komentář

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit