Ženy, které běhaly s vlky
Tipy

Ženy, které běhaly s vlky

Kniha Ženy, které běhaly s vlky (Women who run with the wolves)

od: Clarissa Pinkola Estés

Co mají společného pohádky a mýty a ženská duše? Víc než si myslíte. Pohádky nejsou jen romantické příběhy o dobru a zlu, ale ve svých původních podobách, starých i stovky až tisíce let to byly příběhy mnohdy kruté a drsné o životě a lidském charakteru. Zajímavý článek o původních verzích pohádek najdete zde: https://www.lidovky.cz/sipkova-ruzenka-metoo-06l-/zpravy-domov.aspx?c=A171222_103851_ln_domov_ele

Publikace Ženy, které běhaly s   vlky se skrze různé příběhy věnuje především ženám a psychologii ženské duše. Je to kniha krásná, magická, hluboká, složitá, děsivá, otevírající hlubiny ženské duše a objasňující mnohé z našeho života.

Cenné dary

Ať už patříme mezi „hodné holčičky“, „starostlivé mámy“, „energické manažerky“ či cokoli jiného, v každé  z nás je v hloubi duše ukrytá divoká, nezkrotná síla, stejně jako hluboká moudrost, laskavost, tvořivost a neutuchající energie. Bohužel mnoho z nás se k těmto skrytým pokladům ani nedostane, některé ženy ani netuší, jaké mocné síly jsou v nich samotných ukryté, jakoby ztratily samy sebe. Pod tíhou různých společenských tlaků, životních rolí a povinností nás život do určité míry svázal a zkrotil ve snaze nás v těchto „civilizovaných“ rolích udržet.

Rudé botky

Některé naopak jakoby obuly ty posedlé Rudé botky z knihy a  snaží se ze života „urvat“ co to dá a přitom se vzdalují svému nitru. Ztratily jsme své sny, svou vášeň k životu a ani netušíme, jaké cenné dary skrýváme mnohdy i samy před sebou. Trvá to často celé roky, než k nim najdeme cestu. A tato kniha nám bude na této cestě spolehlivým průvodcem.

Archetyp Divošky

Autorka, dr. Estés nám na podkladě různých stovky let starých mýtů, pohádek a příběhů, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, pomůže spojit se znovu s naší divokou, zdravě nespoutanou povahou, s divoškou v nás. Představí vám archetyp Divošky, který je součástí ženské podstaty, její instinktivní já, jež je součástí každé z nás, ať už si to připustí nebo ne.

Pohled do vlastního nitra

Jestli se trochu zajímáte o psychologii, sebepoznání, mystické příběhy či duchovno, rozhodně by tato kniha neměla uniknout vaší pozornosti. Stejně tak, jestli máte pocit, že potřebujete objevit nějakou skrytou část sama sebe, dozvědět se něco o sobě a jste ochotná o tom přemýšlet a zároveň máte odvahu se podívat do hloubky vlastního nitra.  Nejenže svým způsobem pomáhá léčit naši zraněnou a svázanou umlčenou duši, ale dokáže nás s ní opět propojit. Naučí nás milovat svou vlastní podstatu, radovat se ze své ženské energie, v níž je spojena láska, křehkost, citlivost, starostlivost, sdílení, pochopení stejnou měrou s nezměrnou silou, moudrostí, divokostí a odvahou.

Etapy našeho života

Nutno podotknout, že to není kniha pro každého. Je náročná na čtení i na pochopení, psaná květnatě a v metaforách. Taky to není žádná útlá novela, má přes 400 stran. Je asi rovněž důležité, aby se do vašich rukou dostala ve správnou dobu. Tehdy, kdy k ní žena dozraje a plně pochopí. Každá kapitola na základě nějakého příběhu, pohádky, mýtu popisuje určitou etapu života ženy, jejího vývoje, kterou může, ale taky nemusí projít a to, jak se její život s těmito událostmi mění. Občas se vám stane, že u některé kapitoly s údivem zíráte a říkáte si „Jo! To přesně znám! Teď už tomu rozumím.“

Modrovous či Rudé botky

Zcela určitě jsme někdy potkaly nějakého Modrovouse či si obuly Rudé boty, které nás absolutně a nekontrolovaně ovládly. Pomůže vám zpracovat a pochopit různé události ve vašem životě, vyrovnat se s nimi a pocítit se celistvější a silnější na další cestě životem. Může vám také ale otevřít staré bolestivé rány a pomoci je vyčistit. Pohled do vlastního nitra bývá málokdy procházka růžovým sadem. Ale rozhodně se vyplatí.

Snad každý vášnivý čtenář má ve své knihovničce tituly, ke kterým se rád vrací a o kterých si myslí, že by neměly chybět snad v žádné knihovně. Tato kniha patří k těm titulům, které by se podle mně měly nacházet v knihovně snad každé ženy. Potencionálně i některého zvídavého muže. Je to kniha, ke které se člověk může vracet v různých životních etapách a hledat v ní posilu a útěchu v problematických obdobích.

Koupíte třeba zde: Ženy, které běhaly s vlky

https://www.megaknihy.cz/esoterika/6048-zeny-ktere-behaly-s-vlky.html

https://www.knizniklub.cz/knihy/8520-zeny-ktere-behaly-s-vlky.html

Bohužel je většinou vyprodaná, ale někteří prodejci nabízejí možnost upozornění na to, kdy bude  znovu na skladě.

Clarissa Pinkola Estét, Ph.D.

Americká básnířka, jungiánska psychoanalytička a post-traumatická specialistka je autorkou mnoha knih o životě a duši a její práce byly přeloženy do 38 jazyků.

Clarissa vyrostla na téměř vymizelé ústní a etnické tradici svých mexicko-španělských předků i maďarské rodiny, která ji adoptovala. Dětství prožila v malé rolnické vesnici, poblíž Velkých jezer (Great Lakes). Estés je mezinárodně uznávanou a oceňovanou autorkou, diplomovanou psychoanalytičkou Jungovy psychologické školy International Association of Analytical Psychology v Curychu a ředitelkou C. G. Jung Center for Education and Research ve Spojených státech amerických. V minulosti studovala na Union Institute & University, kde získala doktorát z etno-klinické psychologie za studium sociálních a psychologických vzorců v kulturních a domorodých skupinách. V současnosti často přednáší, jako respektovaný host, na různorodých univerzitách.

Uložit

Líbil se vám článek. Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

2 komentáře

  • Ulka

    Kniha je opravdu vynikající. Citace “Mění to ženský přístup “co se má stát, se stane” v přístup “chci vidět vše, co vidět lze” se stala mojí osobní mantrou. Je v ní tolik odhodlání vidět a čelit příp. obavám a strachům, jaké osobní svoboda jen může unést.
    Doporučuji všemi deseti. Ulka.

    • Ivana Tomášková

      Jsem moc ráda, že se Vám také líbila. Je to úžasná kniha. Člověku změní přístup k životu a také k tomu, jak nahlíží na své dosavadní zkušenosti, které má za sebou. Je to knížka, kterou je dobré mít v knihovně a v průběhu let se k ní vracet. Moc děkuji za Váš komentář! 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit