O štěstí

Věříte na boží mlýny?

Říká se, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Další podobné rčení, méně známé, je že “pánbůh peče oplatky, ale nerozdává je teplé.” Obě pojednávají o jakési boží spravedlnosti, kdy na každého jednou dojde. Všichni věřící se samozřejmě můžou utěšovat představou posledního soudu nebo karmy, ti ostatní doufají, že se to těm lidem prostě nějak vrátí, optimálně co nejdříve 😀 . Včetně mě.

Máte chuť na pomstu?

Pokaždé, když mi někdo něco provedl, měla jsem v prvotním záchvatu vzteku chuť dotyčnému či dotyčné „zakroutit krkem“. Navíc když jsem viděla, jak jsou tihle lidé naprosto v pohodě, bez jakýchkoliv výčitek svědomí či pocitů viny. Ale protože jako čarodějky věřím tomu, že co vyšleš, se ti vrátí, raději to nechám plavat. Čarodějky říkají, tuším, že se ti vše, co, vrátí 3x. Já nevím, ono bohatě stačí jednou, tak nač jen tak zbytečně pokoušet osud? Pomsta může být sladká. Ale nikdo nevíme, čím bude nakonec vykoupena. Nakonec na to pamatují i stará lidová rčení „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“ a podobné.

Foto: Pixabay.com

Existuje boží spravedlnost?

Faktem je, že si většinou představujeme, že se dotyčným osobám přihodí něco podobného, co provedli oni nám, ale mám pocit, že to je trochu jinak. Už několikrát jsem viděla, že se lidem, kteří mě nějak podrazili, stalo něco hodně nepříjemného, i když z úplně jiného soudku, než bylo to, provedli oni mně. A tak myslím, že ona „boží spravedlnost“ opravdu existuje, i když funguje trochu jinak, než jsme si zpravidla mysleli. Asi prostě raní člověka na jeho citlivém místě. Nestane se mu to, co provedl nám, protože to jeho slabé místo není.

Foto: Pixabay.com

A tak už dávno na tyhle lidi ani nejsem naštvaná. Říkám si, že na každého jednou dojde. Boží mlýny melou, i když trochu pomalu, ale jistě. Ale melou taky v našem případě, tak bychom si měli dávat pozor, aby se nám nevracely naše špatné skutky, ale jen ty dobré.
A jaká je vaše zkušenost s božími mlýny? Zažili jste v životě nějaký výrazný příklad?

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit