jak na mladistvý obličej
O kosmetice

Jak na mladistvý obličej

To tak každý den koukám na sebe do zrcadla a říkám si “dobrý, Ifanko, zatím dobrý, na 55 to ujde” 🙂 A pak Vás někdo po dlouhé době vyfotí  a zíráte na tu fotku a říkáte si “Cože?! Takhle ztrhaně vypadám?!” 🙂 Fotografie umí všechno hezky zvýraznit, podobně jako ostré světlo u zrcadla. A uvědomila jsem si, že jsem v poslední době o sebe moc nedbala. Měla jsem dlouhé dost náročné období – nová práce, spousta stresu, nemoc, finanční problémy. Jasně, že se to na mě podepsalo. Jsem k tomu extrémně náchylná. Okamžitě je na mě poznat, co prožívám.

ztrhaný obličej

Většinou zapomínáme na to, jak se naše psychické nastavení a naše starosti a radosti projevují jak na našem zdraví, tak i na tom, jak vypadáme. Všechno se vším souvisí. Viděla jsem to na sobě x krát. I když jsem byla ještě mladá. Ve chvíli, kdy jsem prožívala nějaké těžké období, vypadala jsem ztrhaně, mnohem starší.  A když jsem se zase dala do pořádku, všechno se zlepšilo.

vrásky

Toužíme po tom, aby to šlo najednou nějakou kouzelnou pilulkou, krémem, prostě lusknutím prstu a budeme vypadat skvěle, mladistvě, vrásky zmizí. Ale bohužel žádná kouzelná pilulka neexistuje. Nic nejde najednou a u všeho musíme vyvinout nějaké úsilí.  Samozřejmě, máme ještě možnost plastických operací, ale všichni víme, jaké mohou být výsledky, když se to přežene. Nic proti plastickým operacím, opravdu pomůžou, ale když se nebudeme o sebe starat, za pár let můžeme být opět ve stejné situaci.

Navíc nezapomeňme na jednu věc. Náš obličej odráží náš život. Vypovídá o tom, co jsme prožily, jaké jsme, co máme za sebou. Mít v padesáti úplně vyhlazený obličej bez jakékoli vrásky je nuda. Nic o nás nevypovídá. Je v pořádku mít nějaké vrásky, náš obličej je jako mapa našeho života a vzdát se ho by bylo jako vzdát se toho, co jsme prožily. Ale když ho budeme mít úplně zničený a samou vrásku, budeme vypadat mnohem starší než jsme a taky nám to neprospěje. A asi se taky nebudeme cítit zrovna skvěle. Prostě zlatá střední cesta a přiměřenost se nám vyplatí ve všem.

Všimněte si, že někdo má mladistvý obličej i třeba v 60 nebo 70 a někdo vypadá na důchodový věk už skoro ve 40. Ovlivňuje to spousta věcí a měly bychom se na ně zaměřit už v průběhu života a ne až bude pozdě.  Nastavit si správné návyky a výsledek  pak uvidíme nejen v zrcadle nebo na fotografii, ale zároveň se budeme dobře cítit, budeme se sebou spokojené. A nějakou operaci (pokud o nějaké uvažujeme) můžeme nechat až jako úplně poslední řešení.

péče o pleť

Co tedy ovlivňuje náš obličej?

geny – jasně, ty většinou nevymažeme. Ale je to jen část, jakýsi základ stavebnice a na ty přidáváme další kostky, abychom vybudovaly to, co chceme. Abychom vypadaly tak, jak si přejeme, abychom se cítily sami se sebou spokojené. Když budeme mít geny, které nám slibují svěží obličej i ve starším věku, ale my si ho budeme huntovat, co se dá, k ničemu nám nebudou. A naopak, někdo nemusí mít dispozice k tomu mít mladistvý obličej, ale tím, jak se k němu chová, jaký přístup má k životu může překonat i ne ideální dispozice.

péče o pleť

myšlení – tohle je pro někoho možná nejtěžší věc ze všeho –  když budeme o sobě mluvit a přemýšlet jako o “staré” nebo “už za zenitem” a podobně, věřte tomu, že tělo tomu uvěří a přizpůsobí se tomu. Myšlenky mají velkou sílu. Když se naopak vyhneme přemítání o stárnutí a o nemocech a starostech, když si zachováme mladé myšlení, nezapomeneme na naše vnitřní dítě v nás, budeme se umět radovat, žasnout, být bezprostřední, můžete si být jisté, že se to odrazí i na tom, jak vypadáme. Je to totiž i o tom, co vyzařujeme. Ne o tom, že si uměle napneme obličej, proděláme několik nákladných operací, nakoupíme spoustu luxusních krémů, ale myšlením zůstaneme “stará bába” 🙂

péče o pleť. Je až s podivem, jak mnoho žen se o pleť v podstatě nijak nestará. Nikdo netvrdí, že bychom tomu měly věnovat hodiny, ale pravidelné večerní odlíčení,  ranní a večerní vyčištění, vyhovující vyživující krémy, séra, kolagen, pleťové masky, peeling a další, dokážou zázraky. Je ale třeba pravidelnost, najít si to, co nám a našemu typu pleti vyhovuje. 

voda, hodně vody. Víme, že máme hodně pít, ale často zapomínáme. Nedostatek tekutin se odrazí i na pokožce, navíc se postupem let hůře regeneruje, takže je opravdu potřeba ji živit – zvenku i zevnitř. Měla jsem kdysi kolegyni, která byla na vodu fakt maniak. Tipuju, že vypila tak 3 litry vody denně určitě, možná víc. Je fakt, že byla o dost mladší, ale pokožku měla jak miminko. Není potřeba to přehánět, ať zase nezatížíme ledviny, ale pár deci tekutin rozhodně nestačí. Mi se osvědčilo mít nachystaný džbán s vodou, nebo několik sklenic a to vše v průběhu dne vypít. Ať mám přehled o tom, kolik toho bylo. Když si 2-3x denně zajdeme napustit sklenici, zapomeneme, kolik jsme jich měli. Nenutí nás to vypít to, co bychom měli. Když ale máme litrový džbán, je to jasná věc.

voda

obličejová jóga. Výborná věc, která pomůže tvarovat a obnovit svaly v obličeji. Tak jako trávíme hodiny v posilovně nebo doma cvičením, procházkami, během a vším možným, abychom udrželi tělo v kondici, aby naše svaly byly vypracované nebo alespoň udržované, uniká nám, že obličej jsou také svaly a když je neposilujeme, ochabují a je to vidět i v obličeji. Hodně. Pomocí obličejové jógy můžeme vyrovnat vrásky, posílit svaly v obličeji a vypadat mnohem lépe. Smějte se, klidně dělejte, grimasy, i tím posilujete svaly v obličeji. 

A vrásky od smíchu jsou ty nejhezčí vrásky, které můžeme mít.🙂
 
Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit