hebká pokožka
O kosmetice,  O zdraví

Hebká pokožka jako u miminka

Pamatujete si takovou tu hebkost pokožky, jakou mají miminka nebo malé děti? Jak člověk stárne, říká si, kde ty časy jsou. V pubertě zjistíme, že ji nemáme tak úplně dokonalou a v dospělosti zkoušíme, co nám vlastně vyhovuje a co ne. Zkoušíme drahé krémy a tělová mléka nebo obyčejné a často je to jakási cesta pokusu a omylu.

Jaký druh pokožky máte? 

miminkovská pokožka

Sice už víme, jestli je naše pokožka suchá, mastná nebo smíšená a podle toho si kupujeme výrobky a na některé si nějak zvykneme a doufáme, že výrobce nám je nepřestane vyrábět.

Pak ale přijde přechod a můžeme přemýšlet znovu. Pokožka se opět mění, je méně vyživená, dokonce i ta mastná.

Přiznám se, že jsem vždycky byla docela spokojená s tím, že mám pokožku mastnější. Není sice dokonalá, ale není tak citlivá na to, co na ni použiju. Jediné, co jsem moc nemohla byly příliš mastné krémy. Jenže najednou vidím po těle suchou loupající se kůži a říkám si, že musím dopřát své pokožce výživu. Jenže znáte to. Máte sice nějaké tělové krémy a mléka, ale kolik jich za rok jsme schopni vyzkoušet?

Snažím se dost pít, abych ji hydratovala, ale musím ji vyživit i zvenku. Tak jsem si vzpomněla na něco, co jsem dřív občas dělávala.

Dar jménem olivový olej.

olivový olej

Před koupelí zajděte do kuchyně a vytáhněte ze špíze kvalitní olivový olej. Já ho mám připravený v menší lahvičce u vany. Do napuštěné vany vleju tak 2-3 lžíce oleje. Množství musíte odzkoušet podle toho, v jakém stavu vaše pokožka je. Když oleje dáte moc, budete hodně mastná, když málo nebude to mít takový efekt. Chce to vyzkoušet.

Výživa pro Vaši kůži

Nejdřív jsem měla strach, co to udělá s vlasy, jestli se mi příliš tím nezmastí. Mám dlouhé vlasy a mám je po dobu koupele namočené. Kupodivu jsem zjistila, že to prospívá i jim. Dodá jim to výživu a přitom nejsou po umytí mastné.

Někdy opravdu nejsou potřeba drahé prostředky a zkoušet všechny možné značky. Musím říct, že když po “olejové” koupeli vylezu z vany, kůže je hladká a vláčná. Opravdu se mi to osvědčilo, vyzkoušejte.

olivové oleje

Mléčná koupel

mléčná koupel

Druhý způsob, který je dobrý pro pokožku, je mléko. Plnotučné kvalitní mléko. Pokud máte možnost mít mléko přímo od krav, je to ideální varianta. Já už tedy tuhle možnost nemám, ale dříve jsem to dělávala. Říká se, že do napuštěné vany 1 litr mléka. Plnotučné mléko má v sobě dost tuku, smetany, to se nasákne do pokožky. Vyzkoušejte, množství, které Vaší kůži prospěje a užívejte si vláčné pokožky.

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂
mléko

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit