O botech,  O kráse,  O zdraví

Jak vybírat pohodlné boty

Všichni známe bolesti a únavu nohou , puchýře, mozoly a otoky, které nám způsobují špatně padnoucí boty. Právě proto bychom měli výběru bot věnovat patřičnou pozornost. Samozřejmě, že chceme, aby byly stylové a elegantní, ale měly by být také pohodlné a trvanlivé. Nevím, jak vy, ale já mám v botníku několik párů bot, na které bych mohla pověsit cedulku “téměř nenošené”, i když už je vlastním několik let. Protože byly prostě tááák nááádhernéé a já je musela mít. Takže jednou v roce se odhodlám a obuji je, večer se pak vrátím s rozedřenýma nohama a opět je na další rok uložím do skříně 😀 Dnes už takové boty nekoupím. Víte tedy, jak vybírat pohodlné boty už v obchodě?

jak vybírat pohodlné boty
Pinterest @Torey~Novakovic

Pár jednoduchých pravidel, jak vybírat pohodlné boty
  • Velikost a tvar boty by měly co nejvíce odpovídat tvaru vašeho chodidla. V opačném případě se vám noha bude deformovat, budou na chodidlech tvořit otlaky a strupy a časem se problém může stát chronickým.
  • V každém případě by neměly být těsné, spíš malinko větší, tak aby noha měla pohodlí v klidovém stavu, protože při chůzi se její velikost malinko zvětšuje, také může natékat, tak aby měla kapku prostoru.
  • Při zkoušení bot rozhodně nespoléhejte jen na zkoušení vsedě. Určitě obujte obě a pořádně se v nich projděte.
  • Prsty by měly mít dostatek prostoru, tak abyste s nimi mohli volně pohybovat. Dávejte také pozor na prostor pro palec, ať nemusíte v pozdějším věku řešit problém vbočeného palce.
  • Boty zkoušejte během dne, ne navečer, dokud ještě nejsou unavené a oteklé.
  • Boty by také neměly být příliš volné, aby nezpůsobovaly mozoly a otlaky.
  • Naproti tomu letní otevřené boty by měly být těsnější, aby přiléhaly k noze, zejména v oblasti podpatku. Pokud jsou příliš volné, chodidla při pohybu vyklouzávají ven, což ztěžuje pohyb a vede v rychlé únavě nohou.
Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

jak vybírat pohodlné boty

Uložit

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit