O botech,  O kráse,  O zdraví

Jak na mozoly na nohou přírodní metodou

Snad každý z nás někdy v životě pocítil, jak nepříjemné a bolestivé mohou být různé otlaky a mozoly na nohou. Vznikají v horní vrstvě epidermis a bývají způsobeny tvrdými a nepohodlnými botami a velice často také botami novými, které ještě nejsou rozchozené.

Abychom se těmto problémům co nejvíce vyhnuli, měli bychom dávat pozor již při nákupu.

  • ·         Vybírejme boty kvalitní a co nejvíce pohodlné, ideálně z přírodní usně
  • ·         Boty zkoušíme obě, pravou i levou a snažíme se v nich co nejvíce projít v obchodě ještě před nákupem, ať zjistíme, jestli tlačí nebo někde dřou apod.
  • ·         Musí mít přesný rozměr. Někdy nestačí znát jen správnou velikost. Různé firmy různě číslují a různé boty mají různý tvar. Proto je třeba je vyzkoušet, aby nebyly ani příliš úzké, ani příliš volné.

Jak na mozoly na nohou

Jak si pomoct v pohodlí domova

O nohy je samozřejmě třeba se také náležitě starat, udělat si pravidelně domácí pedikůru či navštívit odborníka. Pravidelností by mělo být použití krému na nohy či jiného hydratačního krému, abychom kůži zachovali měkkou a hladkou.

Můžete ale zkusit přírodní metodu, která vám pomůže zjemnit kůži na chodidlech a odstranit vytvořené mozoly. Takže jak na mozoly na nohou přírodní metodou?

Mozoly na nohou mohou vyléčit rajčata

Nakrájíme si plátky rajčete, které přiložíme na problematická místa, překryjeme gázou (můžete použít i kuchyňské papírové utěrky), ovineme igelitem (může být i potravinářská fólie) a natáhneme si ponožky. Ideální doba je na noc, kdy tělo odpočívá a regeneruje se. Ráno ponožky sundáme, odstraníme plátky rajčat a nohy opláchneme teplou vodou. Tento postup bychom měli opakovat  každou noc, dokud se kůže na chodidlech nezjemní.

A jestli to zkusíte, dejte nám všem vědět, zda se tato metoda osvědčila 🙂

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Foto: Pixabay.com

Uložit

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit