O lásce

Máte doma zajíčka?

Máte doma zajíčka? Tím nemyslím toho chlupatého s velkýma ušima. Mám na mysli mladšího partnera. Osobně termín “zajíček” upřímně nesnáším, ale velká část společnosti to prostě stále tak bere. Spojení staršího muže a mladší ženy bylo vždycky normální, společnost jej docela v pohodě respektovala. Spojení opačné, tedy starší ženy a mladšího muže už tak běžné nebylo a ve společnosti  nebylo moc přijímáno. Spíš naopak. Situace se v mnohém změnila, vztah starší ženy s mladším mužem je stále častější. Znám několik žen či mužů, kteří v takovém vztahu žijí a mnozí již mnoho let. Nedávno jsem ale přemýšlela o tom, proč tomu tak je. Jak to mají chlapi a jak ženy, co je k takovému svazku s mladším partnerem vede. Je to jen můj pohled, nevím, co na to odborníci, ale…. mám pocit, že muži, když loví mladé partnerky, hraje v tom velké roli ego a stárnutí, kdežto u žen je to většinou něco jiného. Nechci paušalizovat, důvody jsou různé, ale v mnoha případech je to myslím takhle.

Máte doma zajíčka?

Muži, kteří si pořídí mladší partnerku

 • Cítí se jako borci, když mají vedle sebe mladou kost.
 • Můžou ji vychovávat, poučovat, přetvářet k obrazu svému. Jejich „pygmalionský syndrom“ se může vyřádit.
 • Mladá holka působí jako určitý společenský status, kterým se mohou chlubit. Podobně jako auto, kariéra, peníze.
 • Cítí se s ní mladší. Sám cítí, že mu utíkají roky (někdy si říkám, jestli chlapi to své stárnutí neprožívají ještě hůř než ženské …) a po boku mladé kočky se mu zdá, že omládl. Otázka je, na jak dlouho…
 • Mladá holka ho bude obdivovat. Jenom tak. Jenom prostě proto, že je. Bude k němu vzhlížet s fascinovaným vlahým pohledem. Může jí vlastně nakukat kdeco. Jsou věci, které by mu prostě u věkem rovné partnerky neprošly.
 • Má pocit, že ho nebude kritizovat a zatěžovat nesmysly.

Máte doma zajíčka?

A co ženy, které mají mladšího partnera? Myslím, že jejich důvody jsou jiné.

 • Nenašla vhodného partnera odpovídajícího věku. Ono se ani není co divit, když většina starších chlapů chce vedle sebe dvacítku.
 • Balí ji hlavně mladší chlapi. Ti věkově odpovídající jsou:
 1. ženatí
 2. nepoužitelní
 3. nechtějí už vztah
 4. balí dvacítky
 • Je stále aktivní a duchem mladá. Děti už často vylétly z hnízda a ji čeká opět „svobodný“ život. A chce si ho užít. A spousta chlapů jejího věku jsou už prostě peciválové, kterým se nic nechce. Zestárli nejen fyzicky, ale i psychicky. Mladší chlap má elánu ještě dost.
 • Mladšímu chlapovi nemusí dělat pečovatelku. Tedy kromě těch případů, kdy muž hledá „náhradní matku“.

Máte doma zajíčka?
Absolutně nepopírám, že jsou i muži, kteří mají mladší partnerku proto, že si s ní rozumí a ženy, které zajíčky vysloveně vyhledávají, aby dohnaly ztracené mládí. Jen mám pocit, že ženy na rozdíl od mužů většinou nevyhledávají mladší partnery cíleně.

A co vy? Máte doma zajíčka? Máte nebo měla jste vztah s mladším partnerem? Co vám to přinášelo?

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Uložit

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit