O lásce

Zakažme pohádky a romantické filmy

… a přijel udatný princ na bílém koni a zachránil princeznu a žili šťastně až do smrti. A zazvonil zvonec a pohádky je konec. A doma místo udatného prince pupkatý, věčně nespokojený prudič, místo obletované a zachraňované princezny uštvaná vyčerpaná herka, která má všeho plné zuby. A zazvonil zvonec a pohádky je konec. Zakažme proto pohádky a romantické filmy!

Všichni milujeme pohádky

Ne, vážně, skoro každá z nás vyrostla na takových pohádkách a žila celá léta v představě, že se jednou objeví urostlý šarmantní muž, který nás bude obdivovat, opečovávat a milovat až do skonání věků. A i když už odrostly dětským pohádkám, tuhle představu v nich dál podporují všemožné romantické filmy a červená knihovna. A některé čekají dodnes.

Mě osobně sice tyhle princezny pasivně čekající na záchranu od ztepilého prince vždycky přišly trochu nanicovaté, ale i já žila v představě, že takhle nějak to má být. Ale nikdo mi neřekl, že to se teda sakra načekám.

Netvrdím, že se takovéhle příběhy v realitě nikdy nedějí, to určitě ano, ale řekla bych, že bude lepší příliš nespoléhat na to, že ta šťastná budu zrovna já. Je to jako vyhrát ve Sportce.

Podprsenky - 1 - 250x250

Nejsou nakonec pohádky a romantické filmy škodlivé?

Možná by se před čtením takových utopií mělo objevit varování ve stylu „četba (sledování) na vlastní nebezpečí. Mohli byste přijít k vážné psychické újmě.“ Takže zakázat pohádky a romantické filmy?

Ale co si budeme povídat. Všichni milujeme pohádky a šťastné konce. Milujeme tu představu, že takhle by to mohlo být a že se to stane možná i nám. A všichni rádi sníme. Jen nesmíme sny zaměňovat s realitou. Protože on ten náš princ je sice možná trochu pupkatý a nerudný, ale třeba má srdce ze zlata a můžeme se o něj opřít. A z nás princezen jsou sice uštvané vyčerpané manželky a mámy, ale přináší nám to radost pečovat o tu naši smečku. A nakonec třeba zjistíme, že ta naše všední realita je vlastně docela pohádková. Ona ta pohádka nespadne zčistajasna jen tak z nebe, tu by si měli oba zasloužit. Vždyť i ten princ si musí princeznu vždycky zasloužit, jen ta princezna tak nějak čeká, který udatný princ to všechno zvládne.

Jen k tomu prosím pěkně nepřistupovat naopak. Nenadávat manželovi, že není princ z pohádky, kterého jsme si vysnily, protože nám ta realita dost pohádková nepřipadá. Aby pak nejel zachraňovat jinou princeznu.

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Uložit

Uložit

Phones_468x60_cz

Uložit

Uložit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.
Vítám Vás na mých stránkách. Jsem průvodcem žen v jejich sebepřijetí, sebeprezentaci a vytvoření  zdravého a spokojeného života a jedinečného, originálního a inspirativního a stylu.

Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K odvaze být samy sebou a ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Tento blog je pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží. Které umějí být samy sebou, nebojí se vyčnívat z davu a umí si užít vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit