blahodárnost starých jizev
O štěstí

Blahodárnost starých jizev

Když mi před pár lety vzali kus prsu kvůli rakovině, napadlo mě mimo jiné “no paráda, už tak na mě v těchhle místech příroda hodně šetřila a teď ještě ubyde i z toho mála a navíc mi přibude parádní jizva”.  Bylo mi jasné, že to žádný charismatický a sexy efekt jak u Joffreyho z Angeliky mít nebude.

jizvy

Ale měla jsem obrovské štěstí. Nejen v tom, že jsem přišla k lékaři brzy a nemuseli mi odebrat velký kus tkáně a všechno dopadlo dobře,  ale i v tom, že jsem měla skvělou lékařku (všechny lékaře), která se snažila o co nejcitlivější přístup. Dnes by nikdo nepoznal, že tam nějakou jizvu mám a že jsem nějakou podobnou operaci prodělala.

Ale bolí. Ne pořád. Občas. I když jsem poctivě masírovala, mazala, stejně se občas ozve. Pálí, bodá, škube… Jako připomínka toho, co mám za sebou. Byl to zásah do lidského organismu a některé věci už nikdy nebudou takové jako dřív. A to je možná dobře.

zraněné srdce
raněné srdce

Takové podobné jizvy máme všichni. Na těle nebo na duši. Každý z nás utržil za život nějaké citové zranění. Někdo nám zlomil srdce, někdo nás hluboce ranil a my si všechny tyto jizvy  a šrámy na těle a na duši už budeme nést celý život. Ne jako upomínku toho, kdo byl ten zmetek, co nám ublížil, ale jako symbol toho, co jsme v životě zvládli, co jsme přežili, co nás posílilo a dalo vůli jít dál.

Asi je dobře, že tyto jizvy máme a že se občas ozvou. Upozorní nás, abychom byli pokorní, abychom si uvědomili, že jsme zranitelné bytosti, abychom na sebe dávali větší pozor. Jako připomínka toho, že tentokrát jsme měli štěstí, ale příště už ho mít nemusíme.

Dává nám to větší pochopení a soucit pro bolesti jiných, jen si musíme dávat pozor, aby naše srdce pod ranami osudu neztvrdlo a neokoralo. Abychom se nestali necitelnými.

Proto buďme rádi za naše jizvy, které nosíme na těle i na duši. Připomínají nám kým jsme a co všechno jsme v životě ustáli. Dává nám to větší pocit sebedůvěry, v to, že jsme zvládli těžké životní situace a posílí nás to do budoucna. Buďme k nim proto laskaví, opečovávejme je s láskou a buďme na ně hrdí. Jsou to naše medaile statečnosti.

zlomené srdce
Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit