cíl
O štěstí

Jak se vyhnout chybám při novoročních předsevzetích

Strašně moc se mi líbí ta nálada po Novém roce, všichni jsou natěšení na ten nový rok, těší se, co všechno skvělého jim přinese. Dávají si různá předsevzetí a vůbec tak nějak všichni máme velké oči a růžové brýle. Jenže co si budeme povídat, většinou se nic nezmění a do pár měsíců jedeme ve starých kolejích, vyježděných jak jednokolejka v Horní Dolní.

Taky jsem to kdysi zkusila. Asi 2x.

Chtěla jsem pravidelně cvičit. Tak jsem cvičila. Byla jsem plná nadšení a touhy cvičit pravidelně.

Po nějaké době mi do toho něco přišlo. “Tak jo, 1x vynechám. Zase se tolik nestane.”

Po nějaké době mi do toho zase něco přišlo. Je jedno, co to je nebo bylo.  Pracovní povinnosti, nedostatek času, lenost, nemoc, cokoli.

Nakonec těch pauz bylo víc a víc, až jsem s tím sekla úplně.

Od té doby si žádná předsevzetí nedávám.

Protože:

  1. Předsevzetí bývají totiž většinou taková vágní, neurčitá. Co to je, chci cvičit, chci zhubnout, chci víc sebevědomí.  Jak to chcete zjistit, že už je to ono? Změřit? Porovnat? Není tam žádná meta.
  2. Chybí tomu opravdová motivace. Ta totiž není ani tak 5 kg dole nebo 2 tréninky týdně. Motivace je to, že se třeba chcete vejít do těch úžasných šatů, které máte ve skříni, ale už léta jste se do nich nenasoukala, ale naprosto přesně si pamatujete, jak jste se v nich cítila, jak vás každý obdivoval.  Motivace je, že chcete cítit pružnost a ohebnost svého těla, lehkost pohybu a ne to, že chcete cvičit. Motivace jsou totiž emoce. Touha nějak se cítit, něco prožívat.

Dejte si cíl

cíl

Proto se vykašlete na novoroční předsevzetí a dejte si cíl. Konkrétní. Udělejte si ho klidně velký, ať stojí za to. Ten si napište a k němu si připište to důležité. Proč to chcete? Co se stane s vaším životem? Jak se pak budete cítit?

Svůj cíl si pak rozkouskujte na malé cíle. Taky si nedáte svůj cíl vylézt na Mount Everest a nic jiného. Musíte krok za krokem. Naplánujte si proto menší jednotlivé cíle. Kdyby šlo opravdu o výstup na Mount Everest, začnete trénovat někde na kopci u vašeho města, pak vyrazíte do hor, pak na vyšší hory, do Alp a nakonec můžete vyrazit i na ten Mount Everest.

Když chcete zhubnout – Chci mít do léta 20 kg dole a chci si koupit nějaké úžasné plavky a nestydět se ukázat u vody. Chcete se vidět v těch plavkách se super postavou a cítit se skvěle. Menší cíl bude – každým měsíc shodím 2-3 kg. Udělejte si tabulku, kam budete zaznamenávat své úspěchy.

Každý splněný menší úkol vám dodá sebedůvěru na vaší cestě, budete z toho mít radost a budete se těšit na další krok. Můžete si je odškrtávat ze svého seznamu, ať vidíte, kolik jste toho již zvládli.

Když váš cíl není měřitelný nebo vážitelný, vaše jednotlivé malé cíle mohou být nějaké úkony – každý týden nebo 14 dní udělám to a to a ty si pak budete odškrtávat.

Nakonec se s pýchou podíváte, jak velký kus cesty jste ušla. A je jedno, čeho chcete dosáhnout – sebevědomí, odvahy, hubnutí, učení se něčemu.

plán cílů

Abyste se zorientovala, kterým směrem se vydat, můžete si vyzkoušet tuhle skvělou aplikaci, kde si krásně zhodnotíte, jaký byl váš minulý rok. Co se vám povedlo, co vás překvapilo, zklamalo, na čem potřebujete zapracovat. A uděláte si hned plán na nový rok. Jaký máte cíl, kam se chcete posunout, co toužíte změnit.

Na přelomu dalšího roku si můžete zkontrolovat, jak se vám na vaší cestě dařilo, zkorigovat své plány.

Přeji vám úžasné splněné cíle a hodně zábavy a spokojenosti na cestě k nim.

A do toho nového roku jen to nejlepší , jak vám, tak vašim blízkým.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit