zralá žena
O štěstí

Zralé ženě patří budoucnost

Starší ženy budou vládnout světu – budoucnost je žena

To jsem nevymyslela já, převzala jsem to z jednoho článku (odkaz je níže). Je to citace jednoho experta z americké univerzity. A přiznávám, že na jeho úvahách něco je.

I když si občas mohou připadat “neviditelné”, že už není o ně na pracovním trhu zájem, chlapi v jejich věku koukají po mladých kočkách a společnost říká taková ta klišé “vypadá ještě dobře, i když jí je už 50”. 

Nenechme se tím ovlivnit. Máme a umíme toho víc než si myslíte. A svět tomu začíná dávat za pravdu. 

Věk, kterého se dožíváme je čím dál delší.  A ženy obecně žijí déle než muži.  Ženy, ačkoli se to nezdá, rozhodují o mnohém. Obzvlášť ve své rodině – jakým způsobem se rodina stravuje, jak funguje, za co se utrácí rodinné finance, jaké účty a kdy se platí. Jsou skvělými manažerkami, starají se o svou rodinu,  své děti a často i stárnoucí rodiče.  Vydělávají dost peněz a mohou utrácet a ovlivňovat trh. Často ve zralém věku mění práci, začínají podnikat, nadále se vzdělávají. Už na vysokých školách bývá často převaha žen nad muži.

ženy a práce

Dle mého mají ještě jednu výhodu. Naučily se do určité míry fungovat v mužském prostředí a výsledná kombinace ženského a mužského elementu může být obzvlášť v pracovní sféře velkou výhodou. A snad to už některé firmy začínají chápat. Zralé ženy mají dostatek zkušeností a stále jim zůstává dost energie a otevřeného myšlení.

V článku se zmiňují o tom, že jsou lépe připravené na život po středním věku než jejich mužští vrstevníci. Což je do jisté míry taky pravda. Pracují na sobě, studují, cestují, jsou otevřené novým možnostem.

Jsou si také vědomy důležitosti svých sociálních vazeb, umí sdílet jak své radosti, tak starosti, což přispívá k lepšímu a spokojenějšímu životu. Mají kolem sebe síť přátel, rodiny, lidí, na které se mohou obrátit. Vědí, že práce není vše.

Jsou stále krásné, přitažlivé a sexy. Pečují o sebe a snaží se žít zdravě.

Mají své koníčky, které jim poskytují pocit naplnění a uvolnění, rozšiřují si obzory.

Zatímco někteří pánové (nechť ostatní, kterých se to netýká, prominou) často zapomínají na to, že život není jen práce. Zaběhnou do určité rutiny, protože o většinu věcí se stará žena. Když “na stará kolena” přijdou o práci nebo odejdou do důchodu, neví, co si počít. Práce byla jejich jediným naplněním. Chybí jim často schopnost sdílet, což může být  stresující, když se nemáme komu svěřit. Což se může odrazit i na jejich zdravotním stavu. Zapomínají na to, že o vztah a o rodinu se musí pečovat, že jen peníze a práce nestačí. 

A tak se dost často ženy ve zralém věku rozvádějí.

Je to prostě tak, že věk kolem 45 – 50 může být v mnoha oblastech pro ženy zlomový. Nejedná se jen o menopauzu, ale o nové fungování jich samotných i celé rodiny. A je dobré si to nastavit tak, abychom byly následující léta spokojené. A mít dostatečnou sebedůvěru k tomu, abychom si ho takto zařídily.

Máme před sebou ještě spoustu let života. Vezměme, že průměrný věk žen se začíná blížit k 90. Pokud je nám kolem 50, tak to je ještě skoro 40 let! Vždyť to je skoro polovina života!

Proto berme svůj zralý věk jako příležitost vytvořit si co nejlepší život, jaký můžeme. Děti už jsou většinou samostatné, máme více času pro sebe, přátele, rodinu. Dělejme, co nás baví, co nám dává smysl. Víme už co chceme a nechceme, co nám svědčí a co ne. Přestaňme se ničit něčím, co nám nic nepřináší, z čeho jsme frustrované. Žijme zdravě, hýbejme se, vyhýbejme se stresu, ať zůstane naše tělo zdravé a pružné. Věnujme svůj čas tomu, co nás těší, co nám přináší radost a štěstí.  Ať ty následující roky stojí za to!

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Původní článek

https://www.nbcnews.com/better/business/why-older-women-will-rule-world-future-female-mit-expert-ncna826736?fbclid=IwAR2AG-INRbuklDL9n-12zNQhdOACIrLfrAcLk6KmXdkhKlDyy1g14wHI4Ow

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit