O štěstí

Osedlejte si koníčka

Osedlejte si koníčka… nebo rovnou koně. To myslím obrazně i doslovně. Lidský život potřebuje opěrné body. Jsou to rodina a přátelé, práce a patří sem i různé koníčky a jiné volnočasové aktivity. Když máte nějakého koníčka, nemůže se vám stát, že se nudíte, máte něco. co vám v životě pomůže najít smysl. Koníčky můžou být různé, a můžou to být třeba právě ti koně. Koníčkem nemyslím zrovna sledování „Růžovky“ v televizi nebo drbací kroužek se sousedkama. I když ten má pro spoustu žen taky smysl a naplnění. Koníčkem myslím spíš něco tvůrčího, akčního, něco, co vás nutí se něco naučit, někam se posouvat.

Co by to mělo být?

Je jedno, jestli je to pletení, sudoku, orientační běh nebo studium čínštiny. Je to něco, co oslovuje vaši duši. Někdy to nemusí ani oslovovat vaši duši, ale prostě se danou věc potřebujete naučit. Jedete třeba na dovolenou do Itálie a chcete ji poznat trochu blíž, tak se budete snažit naučit něco málo italsky, ať se domluvíte, Italové to rozhodně ocení.

Nebo to může být kvůli práci, abyste zvýšili své schopnosti pro lepší uplatnění na pracovním trhu, nebo gastronomické kurzy, protože rádi jíte a vaříte. Nebo už máte nějaký koníček a chcete si v něm prohloubit své znalosti. Možností je v dnešní době nespočet. Navíc ve zralém věku nám to, že se stále něco učíme prospívá. Udržuje v kondici naše mozkové buňky a zpomaluje naše stárnutí.

Já bych asi bez svých koníčků nepřežila, poskytuje mi to uvolnění, radost z tvoření a taky nějakou tu kačku navíc. Některé výsledky mého snažení můžete najít v sekci “Obchod”.

osedlejte si koníčka

Mnozí z nás se ve školních letech ošívali, když se museli něco učit… taková otrava. A uběhlo pár let a začali jsme sami učení vyhledávat. Možností je dnes celá řada. Přináším vám pár tipů, kde najdete širokou nabídku kurzů, kterých se lze zúčastnit. Ať už osobně nebo z pohodlí domova, z oblíbeného gauče. Vybírejte, registrujte se, přihlašujte se a užívejte si učení se nových věcem.

Kurzy pro radost

https://www.kurzyproradost.cz/kurzy/vsechny-kurzy

Široká škála online kurzů zdarma i placených. Paličkování, výroba šperků, inline bruslení, příprava k porodu, Adobe Photoshop, břišní tance a dalších. Vše z pohodlí domova. Okamžitá registrace zdarma, doživotní přístup k videím, přehrajete v tabletu i v mobilu. Pár tipů…

Naučte se kreslit správně – kreslení pravou hemisférou

Kurz Naučte se kreslit správně – kreslení pravou hemisférou vás naučí vidět, co jste dosud nevnímali a nakreslit všechno, co jste dosud netušili, že je možné nakreslit. Naučíte se kreslit profil, autoportrét i portrét ženy, muže i dítěte včetně všech detailů obličeje očí, uší, nosu i rtů a detailu vlasů. Zapojíte svou tvořivost a intuici.

Vyzkoušejte kurz zdarma zde:

Tajemství fotografie – jak fotografovat správně?

Kurz fotografování přináší kompletní odhalení tajů profesionálních fotografů. Nejprve se naučíte základním pravidlům kompozice a expozice, zároveň si řeknete, jak využívat kouzla okamžiku. Vyvážení bílé barvy v obtížných situacích, naučíte se fotografovat portréty, krajinu, architekturu, také něco o kouzlech s dlouhou expozicí, i jak ji efektivně využívat. Zabrousíte i do světa detailů, a to makrofotografie.

Klikněte sem a vyzkoušejte zdarma kurz Tajemství fotografie

Krásná a sama sebou – kurz líčení

Vstupte s námi do světa krásy, objevte kouzlo kosmetiky, naučte se různé formy líčení a správně nanášet makeup. Zkuste citlivě uchopit ženskou krásu a naučte se ji dát na odiv celému světu. Zvýšíte si sebevědomí a získáte jistotu. Budete příjemně překvapené, získáte sebedůvěru a konečně se budete cítit skrz naskrz nádherné. Projděte s námi kurz líčení a nahlédněte do jeho tajů.

Vyzkoušejte kurz Krásná a sama sebou

Zdobení dortů

Objevíte kouzlo cukrářského světa a nahlédneme pod jeho pokličku. Naučíte se dokonale zdobit dorty hned několika způsoby. Pomocí základních dekoračních technik dokážete vytvořit několik variant tvarů a zdobení dortů pro různé příležitosti.

Vyzkoušejte zdarma kurz Zdobení dortů

Jazykový kurz Espressoenglish

Online jazykový kurz – jen to nejdůležitější z angličtiny v 5minutových lekcích. Pouhých 1000 nejpoužívanějších anglických slov pokryje skoro 90% běžných anglických konverzací.

Naučmese

Naučmese.cz je projekt, který pomocí tématických kurzů umožňuje lidem získávat nové vědomosti, dovednosti, zkušenosti a také poznávat nové lidi, které zajímají stejné věci. Koncept projektu je tedy jasný – “kdokoli může naučit kohokoli cokoli”. Můžete si vybírat z nabídky kurzů v různých městech, různých termínech, ale i z online kurzů. Z velmi široké nabídky si vybere každý, níže uvádím jen pár příkladů z celé nabídky. Pár tipů…


Kurz salsy pro začátečníky

Základní kurz Salsy je určen nejen pro páry, určitě se ozvěte, jestli nemáte partnera, něco zkusíme vymyslet, vždycky se najde někdo navíc.
Přijďte se zábavnou formou naučit skvělý tanec plný energie a krásy.

Základní kurz reflexní masáže

Kurz je věnován velmi účinné reflexní masáži chodidel. Ta je vynikající preventivní a léčebnou metodou dostupnou všem – může ji provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě. Tento kurz je koncipován tak, abyste po jeho absolvování byli schopni provést terapii sobě nebo někomu jinému.

Základy tvůrčího psaní

Kurz vás naučí základy psaní fikce. Provede vás od prvních řádků přes rozebíráním zápletky, tvorby postav a vypracování prostředí až k dokončené povídce nebo románu. Jan Kotouč je úspěšný český spisovatel a vysokoškolský učitel, kterého baví povídat si o psaní.

Vyprávění komiksem

Vyprávění komiksem je úspěšný workshop, který je pojatý silně vizuálně, takže je protkaný desítkami ukázek, které ilustrují principy a triky, které komiksové vyprávění používá. Téměř 4-hodinový kurz je nabitý praktickými tipy, které uplatnit nejen při kreslení komiksů.

Manuál na Mozek: Jak vyzrát na vlastní Mozek a konečně se přestat bát

Hodně z toho, co zažíváme a jak reagujeme, nám zůstalo ještě z dob, kdy nám hrozil útok šavlozubého tygra. Diplomové práce nebo nepříjemný šéf nás dnes sice nezakousnou, ale dělají s námi úplně to samé. Jde o přirozenou reakci mozku, potažmo těla, kterou však můžeme přeprogramovat. Ukážu vám jak!

Sama sobě vizážistkou aneb jak vyzrát na francouzský šarm

Individuální kurz pod vedením profesionální lektorky Zuzany Sekorové Vám odhalí taje nejenom základních technik vizážistiky, ale i umu profesionálních francouzských maskérů.

Onlinejazyky.cz

Onlinejazyky.cz jsou online jazykové kurzy pro začátečníky, ale i pokročilé. Tyto atraktivní kurzy využívají nejen jednotlivci, ale také firmy a školy. Vybrat si je možné z 6 světových jazyků – angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, italštiny či ruštiny.

Slevy kurzů

Slevykurzu.cz působí na trhu již deset let. Tento portál je zaměřen na nabídku jazykových kurzů.
300x250

A určitě sami najdete i další….

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit