O štěstí

Znáte flow?

Česky by se dalo říct „proudění“ či “plynutí”, ale nějak ten náš výraz příliš dobře nevystihuje stav, který to obnáší. Znáte tu situaci, když děláte něco, co vás baví, těší a najednou vám to odsýpá, jde to od ruky, až úplně zapomenete na čas. Natolik se pohroužíte do dané činnosti, že se zdá, že okolní svět úplně přestal existovat. Znají to všichni umělci, řemeslníci a vůbec tvůrčí lidé a vlastně každý z nás. Potom znáte flow. Je to velmi příjemný až euforický pocit. Dokonalé ztělesnění bytí v přítomném okamžiku.

Znáte flow?
Foto: Pixabay.com

Můžeme ho využít i u praktických činností

A fajn je, že ho můžete uplatnit i v běžných činnostech v domácnosti či činnostech, která nás prostě nebaví. Ano, já vím, že jsou mezi námi takové ženy, které uklízení baví, ale třeba já mezi ně nepatřím ani omylem. Ale zjistila jsem už dávno, že jestli danou práci budu dělat ztuha a s odporem nebo s lehkostí a radostí, závisí na mém duševním rozpoložení. Takže místo toho, abych se nutila třeba do mytí oken, když se mi vůbec nechce a jsem utahaná jako štěně, počkám si třeba týden nebo 14 dní na den, kdy mi je fajn a energie mám na rozdávání a pustím se do toho. Najednou mě to baví a přistihnu se, že to mám nejen neuvěřitelně rychle hotovo, protože si to užívám a nedělám to z „musu“, ale že navíc udělám ještě mnoho dalších věcí, které jsem sice neplánovala, ale když už mi ta práce jde tak hezky od ruky…  🙂

Znáte flow?
Foto: Pixabay.com
Dělejme to po svém

Všichni máme v hlavě takové to přesvědčení, že to přece musím dnes nejpozději zítra udělat. Ale je tohle přesvědčení opravdu naše? Nebo se nám do hlavy implantovalo neustálým předáváním z generace na generaci a společenského přesvědčení, že takhle je to správně? Znáte to „nejdřív práce, potom zábava“. A co když to někdy uděláme naopak? Nejdřív zábava, u které si odpočineme, odreagujeme se a nabereme novou energii a pak práce, která nám tím půjde víc od ruky, protože budeme odpočatější a budeme mít víc elánu. Zkuste se zamyslet nad svými myšlenkami, které se vám v hlavě rojí. Ten věčný kritik, který vám říká, co všechno musíte a jak. Jsou to opravdu vaše myšlenky nebo vašich rodičů nebo jste to někde četla a získala jste dojem, že tak je to správně, protože se to tak „dělalo vždycky“. Ale vy jste vy. Ne vaše matka, ne vaše sousedka, ne společnost. Vy se rozhodujete sama za sebe. Tak si užijte tu svobodu volby a pusťte se třeba nejdříve do věcí, které máte rády a nakonec zvládnete s lehkostí  i to, co vás neskutečně otravuje.

Znáte flow?
FOto: Fixabay.com

Nezapomeňte – jsme ženy, měly bychom zářit a ne být uštvané a vyčerpané „obstaravatelky“ všeho možného. A co je ještě důležité – opravdu nemusí být všechno dokonalé, je to opět jen v naší hlavě.

Máte i vy nějaký trik, jak si užít práci, kterou nemáte rádi?

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

Uložit

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Ifanka

Krásný den.

Vítám Vás na mých stránkách. Mou vášní je inspirovat a vést ženy ve znovunalezení  jejich unikátní osobnosti, krásy a charismatu, pulsující životní energie a mladistvého elánu. K jejich sebepřijetí a odvaze být samy sebou. Ukazovat jim, že každá z nás může být v jakémkoli věku duchem mladá, svobodná a je jediným neopakovatelným originálem.

Učím ženy, jak zpomalit stárnutí a doslova omládnout. Jak si zachovat mladistvou energii, styl a osobitost, zdravé tělo a pohodovou mysl v jakémkoliv věku.  Protože krásná, silná, zdravá a mladistvá můžete být, ať je číslovka, kterou máte v občance jakákoli.

Tento blog je prostě pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží a chtějí k tomu dojít. Které chtějí být samy sebou, nebát se vyčnívat z davu a užít si vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé.

Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajících se štěstí, zdraví, módy a životního stylu. A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana Tomášková

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a já, Ivana Tomášková,  je budu na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (odkaz), které vycházejí z české a evropské legislativy.  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek

Please wait...

Díky za Vaši registraci!

 

Uložit